در همه جای دنیا برای مشاغل یا رشته های تحصیلی خاص، اسامی خاصی وجود دارد، در حالیکه تقریبا می توان گفت مشخصات این رشته ها یا دسته بندی کارها یکسان است. بعنوان مثال در کشور آلمان مدرک مهندسی با نام Diplom-Ingenieur یا به اختصار « Dipl-Ing- دیپلینگ» شناخته می شود. اینک، اگر فارغ التحصیل از ایران یا کارشناس و مهندس ایرانی بخواهد برای کار و اقامت آلمان اقدام نماید، اگر ایشان بدنبال معادل گذاری مدرک تحصیلی یا مدارک و گواهینامه های فنی خود رفته و بتوان معادل دیپلینگ را اخذ نماید، خواهد توانست از مزایای بسیاری در پروسه کاری خود بهره مند گردد.

 
بیشتر بخوانید:
روحانی: ساخت واکسن و خرید آن از خارج در دستور کار است

معمولاً موسسات آلمان خواهند توانست صلاحیت فرد را در رشته تحصیلی یا شغلی مورد نظر تایید نمایند.

 

 

چگونه می توان مدارک خود را تعیین صلاحیت و معادل سازی کرد؟

ارزش‌گذاری و معادل سازی مدارک تحصیلی‌ همیشه یک پوئن مثبت برای متقاضیان تحصیل در آلمان بشمار می رود. یعنی می توان گفت در برخی دانشگاه ها یا شرکت ها جزو ضروریات محسوب شده و برخی جاها اختیاری خواهد بود. ولی اگر اختیاری باشد، معادل گذاری مدارک تاثیر بسزایی در پذیرفته شدن خواهد داشت.

 

چه کسی‌ باید مدارک خود را معادل سازی کند؟

برخی مشاغل هستند که در آلمان با نام رگوله یا نرمال سازی شده شناخته می شوند که شما میبایست حتما مجوزهای لازم را داشته باشید تا به شما اجازه فعالیت بدهد. اگر شما دارای اقامت آلمان هستید، می بایست برای شروع به کار در این زمینه ها مدرک و لایسنس مورد نظر را اخذ نمایید. مثلا اگر دکتر هستید یا مشاور اقتصادی و مالی هستید نیاز به گذراندن دوره و اخذ مدرک معتبر در آلمان خواهید داشت. همچنین اگر که شما پیمانکار یا بازرگان هستید نیاز به مدارک پیمانکاری و بازرگانی خواهید داشت که هر کدام پروسه کاری خود را می طلبد تا اخذ شود.

ارزش گذاری مدارک کاری، حرفه ای و تحصیلی شما در آلمان باعث می شود صلاحیت های فوق با سهولت بیشتر به شما اعطا گردد. شرکت وایز بیزنس گروپ در کلن آلمان آمادۀ ارائه خدمات در زمینه مشاوره و انجام امور اداری مربوط به ارزش گذاری مدارک را برای شما انجام خواهد داد.

چه کسانی می توانند از ارزشگذاری مدارک بهره مند گردند؟

کارشناسان فناوری اطلاعات (حوزه IT) یا مشاغلی مانند شیرینی پزی و نانوایی و... نیازی به معادلسازی مدارک ندارند. ولی در بازار از آنجایی که رقابت زیاد است، مسلماً داشتن لایسنس و Certificate تایید شده در انتخاب مشتری ها تاثیر گذار خواهد بود. شرکت های استخدام کننده معمولا به چنین مدارکی اهمیت ویژه ای می دهند، زیرا نشان می دهد شما زوایای کامل یک فیلد کاری در آلمان را مسلط هستید، پس آغاز به کار شما در آلمان محتمل تر خواهد بود. هرچند که ارزشگذاری مدارک در زمینه کاری شما ضروری نباشد.

به این نکته توجه فرمایید که اگر از کشورهای خارج از EU می خواهید وارد آلمان شده و شروع به کسب و کار کنید، اگر که تحصلات عالیه ندارید و توانایی های کاری شما بصورت اکتسابی و تجربی بوده اند، می بایست حتما برای اخذ گواهینامه های مورد نیاز اقدام نمایید، زیرا این تنها راهی خواهد بود که می توانید ثابت کنید واجد شرایط در زمینه کاری خودتان هستید.

خدمات ما

 • 7 سال تجربه

  موسسه علوم وفنون پردیس رازی چندین سال است که فعالیت خود را با پیشرفت های روز افزون شروع کرده و جز برترین موسسه ها می باشد

 • استعلام

  صحت تمامی مدارک صادر شده در موسسه را میتوانید از بخش استعلام سایت بررسی نمایید

 • اعتبار

  تمامی مدارک معادل سازی شده در موسسه دارای اعتبار از مرکز ثبت و ارتقا دانش بوده و قابل ارائه در مراکز دولتی و … می باشد

 • ترجمه

  کلیه مدارک صادر شده از این موسسه قابلیت ترجمه به زبان های مختلف را دارا هستند

 

 

درباره موسسه پردیس رازی

 

موسسه پردیس علوم فنون رازی از سال ۱۳۹۶ به منظور ارتقا سطح کیفی دانش کاربردی برای متقاضیان و افرادی که سابقه کاری ..... دارند و اما مدرک تحصیلی معتبری ندارند، افرادی که به فکر ارتقا سمت شغلی خود، کسب جواز و قصد مهاجرت کاری را دارند و به آینده درخشانی می اندیشند توسط گروه مهندسین و مشاورین مجرب و هیئت علمی معتبر تاسیس گردید.

رشته هایی که فرآیند معادلسازی برای آنها امکانپذیر است

 • علوم تجربی

  علوم تجربی

  طب سنتی و مکمل، ماساژ درمانی، دندانسازی تجربی و پروتز، میکروبیولوژی، علوم آزمایشگاهی و کلیه گرایشات آنها

 • تربیت بدنی و علوم ورزشی

  تربیت بدنی و علوم ورزشی

  فیزیولوژی ورزشی، آناتومی، ماساژ ورزشی، روانشناسی ورزشی، بیومکانیک ورزشی و کلیه رشته های ورزشی بصورت تخصصی مانند فوتبال، تکواندو، ووشو، کشتی، بدنسازی و سایر گرایشات آن

 • رشته های مهندسی

  رشته های مهندسی

  عمران، معماری، مکانیک، برق، کامپیوتر، صنایع، متالوژی، معدن، فناوری اطلاعات، رباتیک، هوافضا، شیمی، نساجی، کشاورزی، صنایع غذایی، شهرسازی، هوانوردی، علوم هسته ای و کلیه گرایشات آنها

نظرات مشتریان ما

 • رضا عباسی - دانشجو

  اینجانب محسن سلمانیان از مرکز علوم فنون پردیس رازی مدرک همسطح دیپلم در رشته مکانیک تاسیسات دریافت کرده و از خدمات ارزنده و ارسال به موقع مدارک ممنونم.
 • مریم واحدیان - دانشجو

  با سلام به مدیران محترم موسسه مدتی بود که مشکل کار و اشتغال داشتم و به هرجا یا هر شرکتی سر میزدم حداقل مدرکی که از من می خواستند دیپلم به بالا بود و یا رشته ی مرتبط با کار مورد نظر را می خواستند و نمی توانستم جایی استخدام شوم تا اینکه به واسطه ی یکی از دوستان که قبلا از این موسسه مدرک معادل کاردانی دریافت کرده بود آشنا شدم و با پر کردن فرم ثبت نام و ارسال مدارک و تکمیل پرونده موفق به اخذ مدرک کاردانی در رشته گردشگری گردیده ام و الان مشغول کار در دفتر شرکت خدمات هواپیمایی و گردشگری هستم.
 • نوذر آقا محمدی - دانشجو

  اینجانب با ۲۵سال تجربه کاری در رشته معماری که سال ها مرا بنام مهندس خطاب می کنند و اکثر مهندسین ساختمانی و ابنیه بعنوان مشاور از بنده حقیر استفاده می کنند ولی همیشه این مشکل با خودم داشتم و آن نداشتن مدرک مهندسی معماری بود.خییلی از فرصت ها و قرار دادها را از دست دادم به واسطه نداشتن مدرک خداراشاکر هستم با وجود چنین مراکزی منجمله موسسه فنون پردیس رازی که مرا به اهداف خود به واسطه صدور مدرک کارشناسی معماری رساند بسیار خرسند و خوشحالم و نمیدانم چگونه از دکتر احمدی مهر ریاست محترم موسسه تشکر کنم و جبران این محبتی که در حق بنده کردن بنمائیم.برای ایشان و مجموعه خوبشان آرزوی پیروزی نصرت و موفقیت و پیشرفت در تمام ابعاد را دارم.
 • وحید عبدی- دانشجو

  اینجانب وحید عبدی از زحمات بی پایان شما که یک عمر آرزوی بنده داشتن مدرک تحصیلی بود کمال تشکر و قدردانی را دارم که موفق به اخذ مدرک معادل کارشناسی از موسسه بین المللی آرمان سازان دانش آفرین شدم،و مرا به آرزوی دیرین خود رساندید. از مسئولان مرکز و رئیس موسسه کمال تشکر را دارم و تا آخر عمر مدیون زحمات بی پایان ایشان هستم.

  خدمات ما

  • سه

   تنظیم اسناد

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  • چهار

   اظهارنامه

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  • سه

   تنظیم قراردادها

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  • چهار

   تنظیم مکاتبات

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  • سه

   چک لیست

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  • چهار

   اعطای گواهینامه

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  رویدادهای اخیر

  تماس با ما

  نام خود را وراد کنید

  نام خانوادگی خود را وارد نمایید

  ورودی نامعتبر

  لطفا یک شماره معتبر وارد کنید

  ورودی نامعتبر

  -->

  دسترسی سریع