لامعلی نادری درباره شرایط ادامه تحصیل آن دسته از دانشجویانی که دارای مدرک معادل هستند با خاطرنشان ساختن یک مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 77، گفت: بر اساس مصوبه سال 77 شورای عالی انقلاب فرهنگی، ارائه مدرک معادل ممنوع است و در صورتیکه دارندگان مدرک معادل در آزمونهای جامع ورودی دانشگاهها شرکت می کردند می توانستند در مقطع بالاتر ادامه تحصیل دهند که به این منظور، سه آزمون جامع برای آنان برگزار شد.

سال 77 یک خط قرمز برای مدرک معادلها
وی ضمن دسته بندی دارندگان مدرک معادل، به شرایط و ضوابط جدیدی که وزارت علوم به تازگی برای ادامه تحصیل این افراد تصویب کرده، اشاره کرد و افزود: برخی دارندگان مدرک معادل که از موسسات آموزش عالی متنوعی مدرک مذکور را دریافت کردند، نتوانستند در آزمون جامع شرکت کنند. بنابراین برای ارائه یک فرصت دیگر جهت ادامه تحصیل این افراد، تمهیداتی اندیشیده شد.

نادری ادامه داد: در صورتیکه برخی متقاضیان پیش از سال 77 در آزمون شرکت کرده و پذیرفته شده باشند امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند اما اگر اتمام درس و دریافت اصل مدرک برای عده ای به بعد از سال 77 موکول شده، مدرکشان معادل باقی می ماند ولی به این دلیل که پیش از سال مذکور پذیرفته شده اند، تحصیلشان منعی ندارد.

مدارک چه کسانی مورد تایید نیست
به گفته مدیر کل دفتر آموزشهای غیردولتی وزارت علوم، گروه سوم را آندسته از داوطلبانی تشکیل می دهند که بعد از سال 77 در آزمون شرکت کرده، پذیرفته شدند و مدرک معادل دریافت کردند اما نمی توانند در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند و مدرکشان مورد تایید نیست.

نحوه ادامه تحصیل کاردانیها و کارشناسیها
این مقام مسئول وزارت علوم با اشاره به آن دسته از افرادی که مدرک معادلشان مربوط به مقاطع کاردانی و کارشناسی است، اظهار داشت: افرادی هم که می توانند ادامه تحصیل دهند و مدرک معادل کاردانی و کارشناسی داشتند به دو گروه تقسیم می شوند، گروه اول: اگر  محل تحصیل و دروسی که گذرانده اند مورد تایید وزارت علوم باشد، می توانند در دوره های رسمی ورود به دانشگاه شرکت کرده و به مقطع بالاتر بروند اما ممکن است دانشگاههای آزاد یا پیام نور مانع تحصیل عده ای از این افراد شده باشند؛ بر اساس آیین نامه اعلام شده، تحصیل این دانشجویان نیز منعی ندارد اما نکته ای که وجود دارد این است که چنانچه در دانشگاههای دولتی یا آزاد و در مقطع ارشد قبول شوند، تحصیلشان منعی ندارد ولی مدرک معادلشان در مقطع کاردانی و کارشناسی تبدیل به مدرک رسمی نمی شود، در واقع مدرک جدید تحصیلی دریافت می کنند اما مدرک معادلشان به دوره رسمی تبدیل نمی شود.

ارائه 20 واحد جبرانی
وی درباره گروه دوم، اظهار داشت: گروه دوم، افرادی هستند که دوره های کاردانی و کارشناسی را گذرانده اند ولی محل تحصیلشان داری مجوز نیست اما دوره آنان دارای مجوز از شورای گسترش است، این افراد می توانند در آزمون ارشد شرکت کنند اما دانشگاه به این افراد 20 واحد جبرانی ارائه می دهد. همچنین نمره این 20 واحد نیز نباید از 12 کمتر باشد تا مشروطی تلقی نشوند.

شرایط عدم تغییر مدرک معادل
نادری درباره عده ای دیگر از دارندگان مدرک معادل، گفت: دارندگان مدرک معادل در مقطع کارشناسی ارشد در صورتیکه موسسه محل تحصیل و مواد درسی شان مورد تایید وزارت علوم باشد حق شرکت در ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز دولتی و دانشگاه آزاد را دارند و می توانند مدرک رسمی دریافت کنند اما مدرک معادلشان در ارشد، بدون تغییر باقی می ماند.

دکتری ها حد نصاب بگیرند
وی ادامه داد: گروهی دیگر از دارندگان مدرک معادل در مقطع کارشناسی ارشد که دوره شان از شورای گسترش مجوز ندارد اما برگزاری دوره های رسمی وزارت علوم را گذرانده اند، می توانند در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند اما باید حد نصابی را در آزمون دکتری کسب کنند.

وی ادامه داد: یک سری از داوطلبان هستند که متقاضی ورود به مقطع دکتری هستند اما دوره آنان از شورای گسترش مجوز ندارد و دوره های رسمی را نیز طی نکرده اند این داوطلبان به هیچ عنوان امکان ادامه تحصیل ندارند.

مدیرکل دفتر آموزشهای غیردولتی وزارت علوم، با اشاره به کمیته ای که برای دارندگان مدرک معادل راه اندازی شده، گفت: گروهی که باید حد نصاب را بیاورند و 20 واحد جبرانی بگذرانند در کمیته ای سه نفره شامل سازمان سنجش برنامه ریزی آموزش عالی و گسترش، مورد بررسی قرار می گیرند تا حد نصاب لازم برای مقطع دکتری برایشان مشخص شود، همچنین تصمیم گیری درباره گذراندن 20 واحد جبرانی در این کمیته صورت می گیرد

خدمات ما

 • 7 سال تجربه

  موسسه علوم وفنون پردیس رازی چندین سال است که فعالیت خود را با پیشرفت های روز افزون شروع کرده و جز برترین موسسه ها می باشد

 • استعلام

  صحت تمامی مدارک صادر شده در موسسه را میتوانید از بخش استعلام سایت بررسی نمایید

 • اعتبار

  تمامی مدارک معادل سازی شده در موسسه دارای اعتبار از مرکز ثبت و ارتقا دانش بوده و قابل ارائه در مراکز دولتی و … می باشد

 • ترجمه

  کلیه مدارک صادر شده از این موسسه قابلیت ترجمه به زبان های مختلف را دارا هستند

 

 

درباره موسسه پردیس رازی

 

موسسه پردیس علوم فنون رازی از سال ۱۳۹۶ به منظور ارتقا سطح کیفی دانش کاربردی برای متقاضیان و افرادی که سابقه کاری ..... دارند و اما مدرک تحصیلی معتبری ندارند، افرادی که به فکر ارتقا سمت شغلی خود، کسب جواز و قصد مهاجرت کاری را دارند و به آینده درخشانی می اندیشند توسط گروه مهندسین و مشاورین مجرب و هیئت علمی معتبر تاسیس گردید.

رشته هایی که فرآیند معادلسازی برای آنها امکانپذیر است

 • علوم تجربی

  علوم تجربی

  طب سنتی و مکمل، ماساژ درمانی، دندانسازی تجربی و پروتز، میکروبیولوژی، علوم آزمایشگاهی و کلیه گرایشات آنها

 • تربیت بدنی و علوم ورزشی

  تربیت بدنی و علوم ورزشی

  فیزیولوژی ورزشی، آناتومی، ماساژ ورزشی، روانشناسی ورزشی، بیومکانیک ورزشی و کلیه رشته های ورزشی بصورت تخصصی مانند فوتبال، تکواندو، ووشو، کشتی، بدنسازی و سایر گرایشات آن

 • رشته های مهندسی

  رشته های مهندسی

  عمران، معماری، مکانیک، برق، کامپیوتر، صنایع، متالوژی، معدن، فناوری اطلاعات، رباتیک، هوافضا، شیمی، نساجی، کشاورزی، صنایع غذایی، شهرسازی، هوانوردی، علوم هسته ای و کلیه گرایشات آنها

نظرات مشتریان ما

 • رضا عباسی - دانشجو

  اینجانب محسن سلمانیان از مرکز علوم فنون پردیس رازی مدرک همسطح دیپلم در رشته مکانیک تاسیسات دریافت کرده و از خدمات ارزنده و ارسال به موقع مدارک ممنونم.
 • مریم واحدیان - دانشجو

  با سلام به مدیران محترم موسسه مدتی بود که مشکل کار و اشتغال داشتم و به هرجا یا هر شرکتی سر میزدم حداقل مدرکی که از من می خواستند دیپلم به بالا بود و یا رشته ی مرتبط با کار مورد نظر را می خواستند و نمی توانستم جایی استخدام شوم تا اینکه به واسطه ی یکی از دوستان که قبلا از این موسسه مدرک معادل کاردانی دریافت کرده بود آشنا شدم و با پر کردن فرم ثبت نام و ارسال مدارک و تکمیل پرونده موفق به اخذ مدرک کاردانی در رشته گردشگری گردیده ام و الان مشغول کار در دفتر شرکت خدمات هواپیمایی و گردشگری هستم.
 • نوذر آقا محمدی - دانشجو

  اینجانب با ۲۵سال تجربه کاری در رشته معماری که سال ها مرا بنام مهندس خطاب می کنند و اکثر مهندسین ساختمانی و ابنیه بعنوان مشاور از بنده حقیر استفاده می کنند ولی همیشه این مشکل با خودم داشتم و آن نداشتن مدرک مهندسی معماری بود.خییلی از فرصت ها و قرار دادها را از دست دادم به واسطه نداشتن مدرک خداراشاکر هستم با وجود چنین مراکزی منجمله موسسه فنون پردیس رازی که مرا به اهداف خود به واسطه صدور مدرک کارشناسی معماری رساند بسیار خرسند و خوشحالم و نمیدانم چگونه از دکتر احمدی مهر ریاست محترم موسسه تشکر کنم و جبران این محبتی که در حق بنده کردن بنمائیم.برای ایشان و مجموعه خوبشان آرزوی پیروزی نصرت و موفقیت و پیشرفت در تمام ابعاد را دارم.
 • وحید عبدی- دانشجو

  اینجانب وحید عبدی از زحمات بی پایان شما که یک عمر آرزوی بنده داشتن مدرک تحصیلی بود کمال تشکر و قدردانی را دارم که موفق به اخذ مدرک معادل کارشناسی از موسسه بین المللی آرمان سازان دانش آفرین شدم،و مرا به آرزوی دیرین خود رساندید. از مسئولان مرکز و رئیس موسسه کمال تشکر را دارم و تا آخر عمر مدیون زحمات بی پایان ایشان هستم.

  خدمات ما

  • سه

   تنظیم اسناد

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  • چهار

   اظهارنامه

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  • سه

   تنظیم قراردادها

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  • چهار

   تنظیم مکاتبات

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  • سه

   چک لیست

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  • چهار

   اعطای گواهینامه

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  رویدادهای اخیر

  تماس با ما

  نام خود را وراد کنید

  نام خانوادگی خود را وارد نمایید

  ورودی نامعتبر

  لطفا یک شماره معتبر وارد کنید

  ورودی نامعتبر

  -->

  دسترسی سریع