آیا دارندگان مدرک معادل می‌توانند وارد دوره دکتری شوند؟

 

آیا دارندگان مدرک معادل می‌توانند وارد دوره دکتری شوند؟

به گزارش پایگاه خبری آزمون دکتری ، آیا دارندگان مدرک معادل می‌توانند وارد دوره دکتری شوند؟

دارندگان مدارك تحصیلی معادل باید حائز شرایط «آییننامه شركت دارندگان مدارك معادل و غیررسمی در آزمونهای ورودی مقاطع بالاتر» باشند.

ادامه تحصیل افرادی كه دارای مدارك استخدامی، داخلی ویا با عنوان «معادل» است، ضمن رعایت بخشنامه مربوطه منـوط به تأیید دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری است. بدیهی است صرفاً تأییدیـه تحصـیلی یا قبـولی در آزمـون جـامع دارندگان مدرك معادل، مجوز ثبتنام در دانشگاه نیست.

دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع دكتری تخصصی در صورت عدم انصراف تا پایان مهلت ثبت‌نام، مجاز به ثبت‌نام و شركت مجدد در این آزمون نیستند.

ثبت نام و شركت در این آزمون برای دانشجویان مقطع دكتری تخصصی، به شرط فراغت از تحصیل در آن مقطع تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی جاری 99-1398 بلامانع است.

پذیرفته‌شدگان نهایی دوره‌های روزانـه در آزمون دكتری نیمه‌متمركز سال 1398،حتی در صورت عدم ثبت‌نام یا انصراف قطعی از رشته قبولی، مجاز به ثبت‌نام و شركت در آزمـون دكتـری تخصصـی سال 1399 نخواهند بود.

با توجه به اینکه زمان برگزاری آزمون دچار تحول اساسی شده زمان اعلام نتیجه اولیه، انتخاب رشته و دعوت مصاحبه نیز دچار تغییر خواهد شد. به همین دلیل باید منتظر اعلام تقویم این آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور بود.

شرایط اختصاصی

برای پذیرش در دوره دکتری داشتن مدرک كارشناسی ارشد یا دكترای عمومی یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع كارشناسی ارشد یا دكترای عمومی كه مدرك مذكور مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات وفناوری ویا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی باشد، برای ورود به دوره دکتری ضروری است.

مطلب پیشنهادی :  تاخیر در برگزاری آزمون MHLE
 

فارغ‌التحصیلان و دانشجویان رشته‌های گروه پزشكی متقاضی شركت در این آزمون، قبل از اقدام به ثبت‌نام باید توجه داشته باشند كه از لحاظ طرح تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وضعیت خود را مشخص و از نظر وزارت مذكور منعی برای ثبت‌نام و شركت در آزمـون و در صورت قبولی برای ادامه تحصیل نداشته باشند. در غیر این صورت عواقب بعدی آن، به عهده شخص متقاضی خواهد بود.

با توجه به اینكه ادامه تحصیل در مقطع دكتری به‌صورت تمام وقت است، داوطلبان شاغل در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت‌نام موافقت محل كار خود را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت و آن را نزد خود نگه دارند.

 

خدمات ما

 • 7 سال تجربه

  موسسه علوم وفنون پردیس رازی چندین سال است که فعالیت خود را با پیشرفت های روز افزون شروع کرده و جز برترین موسسه ها می باشد

 • استعلام

  صحت تمامی مدارک صادر شده در موسسه را میتوانید از بخش استعلام سایت بررسی نمایید

 • اعتبار

  تمامی مدارک معادل سازی شده در موسسه دارای اعتبار از مرکز ثبت و ارتقا دانش بوده و قابل ارائه در مراکز دولتی و … می باشد

 • ترجمه

  کلیه مدارک صادر شده از این موسسه قابلیت ترجمه به زبان های مختلف را دارا هستند

 

 

درباره موسسه پردیس رازی

 

موسسه پردیس علوم فنون رازی از سال ۱۳۹۶ به منظور ارتقا سطح کیفی دانش کاربردی برای متقاضیان و افرادی که سابقه کاری ..... دارند و اما مدرک تحصیلی معتبری ندارند، افرادی که به فکر ارتقا سمت شغلی خود، کسب جواز و قصد مهاجرت کاری را دارند و به آینده درخشانی می اندیشند توسط گروه مهندسین و مشاورین مجرب و هیئت علمی معتبر تاسیس گردید.

رشته هایی که فرآیند معادلسازی برای آنها امکانپذیر است

 • علوم تجربی

  علوم تجربی

  طب سنتی و مکمل، ماساژ درمانی، دندانسازی تجربی و پروتز، میکروبیولوژی، علوم آزمایشگاهی و کلیه گرایشات آنها

 • تربیت بدنی و علوم ورزشی

  تربیت بدنی و علوم ورزشی

  فیزیولوژی ورزشی، آناتومی، ماساژ ورزشی، روانشناسی ورزشی، بیومکانیک ورزشی و کلیه رشته های ورزشی بصورت تخصصی مانند فوتبال، تکواندو، ووشو، کشتی، بدنسازی و سایر گرایشات آن

 • رشته های مهندسی

  رشته های مهندسی

  عمران، معماری، مکانیک، برق، کامپیوتر، صنایع، متالوژی، معدن، فناوری اطلاعات، رباتیک، هوافضا، شیمی، نساجی، کشاورزی، صنایع غذایی، شهرسازی، هوانوردی، علوم هسته ای و کلیه گرایشات آنها

نظرات مشتریان ما

 • رضا عباسی - دانشجو

  اینجانب محسن سلمانیان از مرکز علوم فنون پردیس رازی مدرک همسطح دیپلم در رشته مکانیک تاسیسات دریافت کرده و از خدمات ارزنده و ارسال به موقع مدارک ممنونم.
 • مریم واحدیان - دانشجو

  با سلام به مدیران محترم موسسه مدتی بود که مشکل کار و اشتغال داشتم و به هرجا یا هر شرکتی سر میزدم حداقل مدرکی که از من می خواستند دیپلم به بالا بود و یا رشته ی مرتبط با کار مورد نظر را می خواستند و نمی توانستم جایی استخدام شوم تا اینکه به واسطه ی یکی از دوستان که قبلا از این موسسه مدرک معادل کاردانی دریافت کرده بود آشنا شدم و با پر کردن فرم ثبت نام و ارسال مدارک و تکمیل پرونده موفق به اخذ مدرک کاردانی در رشته گردشگری گردیده ام و الان مشغول کار در دفتر شرکت خدمات هواپیمایی و گردشگری هستم.
 • نوذر آقا محمدی - دانشجو

  اینجانب با ۲۵سال تجربه کاری در رشته معماری که سال ها مرا بنام مهندس خطاب می کنند و اکثر مهندسین ساختمانی و ابنیه بعنوان مشاور از بنده حقیر استفاده می کنند ولی همیشه این مشکل با خودم داشتم و آن نداشتن مدرک مهندسی معماری بود.خییلی از فرصت ها و قرار دادها را از دست دادم به واسطه نداشتن مدرک خداراشاکر هستم با وجود چنین مراکزی منجمله موسسه فنون پردیس رازی که مرا به اهداف خود به واسطه صدور مدرک کارشناسی معماری رساند بسیار خرسند و خوشحالم و نمیدانم چگونه از دکتر احمدی مهر ریاست محترم موسسه تشکر کنم و جبران این محبتی که در حق بنده کردن بنمائیم.برای ایشان و مجموعه خوبشان آرزوی پیروزی نصرت و موفقیت و پیشرفت در تمام ابعاد را دارم.
 • وحید عبدی- دانشجو

  اینجانب وحید عبدی از زحمات بی پایان شما که یک عمر آرزوی بنده داشتن مدرک تحصیلی بود کمال تشکر و قدردانی را دارم که موفق به اخذ مدرک معادل کارشناسی از موسسه بین المللی آرمان سازان دانش آفرین شدم،و مرا به آرزوی دیرین خود رساندید. از مسئولان مرکز و رئیس موسسه کمال تشکر را دارم و تا آخر عمر مدیون زحمات بی پایان ایشان هستم.

  خدمات ما

  • سه

   تنظیم اسناد

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  • چهار

   اظهارنامه

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  • سه

   تنظیم قراردادها

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  • چهار

   تنظیم مکاتبات

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  • سه

   چک لیست

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  • چهار

   اعطای گواهینامه

   لورسپم یک متن ساختگی می باشد که برای پر کردن مطالب یک سایت به کار می رود و بسیار کار بردی می باشد

  رویدادهای اخیر

  تماس با ما

  نام خود را وراد کنید

  نام خانوادگی خود را وارد نمایید

  ورودی نامعتبر

  لطفا یک شماره معتبر وارد کنید

  ورودی نامعتبر

  -->

  دسترسی سریع